FOTBAL

Fotbalisté, kteří v roce 2022 odešli do důchodu: mnoho slavných jmen

Kromě velkých přestupů a slavných vyřazení bylo v roce 2022 ve fotbale také mnoho hráčů, kteří se rozhodli pověsit kopačky na hřebík a rozloučit se se hrou.

Mistři světa, ikony posledních desetiletí se rozhodli ukončit svou soutěžní činnost: příliš mnoho let v občanském průkaze, neustálé fyzické problémy nebo prostě nové projekty na obzoru poté, co odehráli svou roli ve světě fotbalu.

Tady je, kdo z velkých fotbalistů odešel do důchodu v roce 2022.

Getty Images
Fotbalisté, kteří ukončili kariéru v roce 2022
Mistři světa, gólmani, obránci, kteří se stali legendami: tady jsou známí fotbalisti, kteří odešli do důchodu v roce 2022.
Gonzalo Higuain (1987)
Do důchodu odešel ve svých 35 letech. Útočník argentinské reprezentace, kariéru v Mls ukončil v Interu Miami. Mezi mnoha trofejemi, které získal, jsou 3 tituly mistra Itálie, 3 Liga, Europa League se Sarriho Chelsea a nejlepší střelec Serie A s Neapolí.
Bruno Alves (1981)
Svou kariéru ukončil v týmu Apollon Smyrnis v Řecku. Jeho nejdůležitější trofejí v jeho vitríně je vítězství na mistrovství Evropy 2016 s Portugalskem, za které odehrál 96 zápasů. Vyhrál mistrovství ve třech zemích, v Portugalsku, Rusku a Turecku.
Gary Cahill (1985)
Kariéru v Anglii ukončil s Bournemouth. Má plno trofejí, včetně Champions League, dvou evropských League a dvou Premier League, všechny vyhrané s Chelsea.
Diego Ribas Da Cunha (1985)
Svou kariéru ukončil v brazilském Flamengu. Ve své sbírce má 22 trofejí, včetně: Europa League, dvě Libertadores, čtyři brazilská mistrovství (po dvou s Santos a Flamengo), jednu Ligu (Atletico Madrid) a portugalské mistrovství (Porto).
Hernanes (1985)
Anderson Hernanes de Carvalho Viana Lima - to je jeho celé jméno - ukončil kariéru v Recife. V jeho sbírce je spousta trofejí včetně titulu mistra Itálie s týmem Juventus, bronzové olympijské medaile a dvou italských pohárů.
Blaise Matuidi (1987)
Transalpský záložník ukončil svou kariéru naInter Miami v MLS. Byl hvězdou Světového poháru, který s Francií vyhrál v roce 2018. Na svém kontě má také tři tituly mistra Itálie s týmem Juventus a čtyři tituly Ligue 1 s PSG.
Shunsuke Nakamura (1978)
Japonský záložník, který v Evropě působil osm sezon (Reggina, Celtic a Espanyol), ukončil své hráčské dobrodružství v klubu Yokohama FC. Za národní tým nastoupil 98krát a vstřelil 24 gólů.
Maxi Rodriguez (1981)
Argentinec z Rosario, svou kariéru ukončil s Newell's Old Boys, kde v roce 1999 začínal. Na svém kontě má také vítězství v Anglickém ligovém poháru s týmem Liverpool v roce 2012.
Gerard Pique (1987)
Fantastická kariéra obránce Barcelony (397 zápasů v klubu), který v mládí hrál také za Manchester United. Vyhrál všechno: čtyři Champions, osm Liga, sedm Copa del Rey, tři mistrovství světa klubů, tři evropské superpoháry a šest španělských superpohárů, stejně jako mistrovství světa a mistrovství Evropy se Španělskem.
Franck Ribery (1983)
Kariéru ukončil v Itálii, nejprve v týmu Fiorentina a poté na Salernitana, po 12 sezonách na Bundesliga s devíti tituly a Champions získal jako absolutní protagonista v roce 2013.
Carlos Tevez (1984)
Jeho posledním týmem byl Boca Junior, ve kterém začal svou profesionální kariéru. Vyhrál všechno: anglické poháry a mistrovství, italské poháry a mistrovství, Champions League s Manchester United a Libertadores s jeho Boca.
Arda Turan (1987)
Jeho posledním týmem byl Galatasaray. Oblékal prestižní dresy včetně Atletico Madrid a Barcellona. S těmito týmy vyhrál tři mistrovství a 100 zápasů v národním týmu.
Laurent Koscielny (1985)
Celý život oblékal dres Arsenal (255 zápasů) poté, co začal kariéru ve Francii. Byl pilířem obrany francouzského národního týmu a svou kariéru ukončil ve své vlasti v dresu Bordeaux.
John Obi Mikel (1987)
Nigerijský záložník má za sebou bohatou výkladní skříň plnou trofejí, včetně Champions League, Evropy League, dvou Premier League - všechny s Chelsea - Afrického poháru národů a olympijského bronzu (Rio 2016) s národním týmem.